Bazénové vysávače, pomocník na pohľadanie

Aj pri maximálnom úsilí o udržanie čistoty bazéna sa do vody dostane množstvo nečistôt. Na ich odstránenie sa využívajú bazénové vysávače. Ručný vysávač je jednoduché zariadenie, ktoré si kúpi niekto, komu nevadí tráviť čas čistením bazéna. Kto vie svoj čas tráviť lepšie, ten investuje do samostatného poloautomatického alebo automatického bazénového vysávača, pretože o ne sa nemusíte takmer vôbec starať a vyčistia okrem dna bazéna aj jeho steny. Ručné a poloautomatické vysávače využívajú filtračnú jednotku bazéna a vysávajú s vodou i nečistoty z dna a stien. Automaty sú kompletnými vysávačmi určenými do vody s motorom, filtrom a zbernou nádobou. Tú treba občas veľmi jednoducho vyprázdniť. Vo VWD, s.r.o. Vám naši zamestnanci poradia výberom najvhodnejšieho bazénového vysávača.

Ručné vysávače

Ručné bazénové vysávače sú síce najrozšírenejšie, ale aj najjednoduchšie. Pozostávajú z vysávačovej hubice, teleskopickej tyče a plávajúcej hadice. Na vysávanie využívajú sanie filtrácie a to buď cez skimmer, alebo trysku. Veľmi dôležité je mať dostatočne výkonnú bazénovú filtráciu(cca 8 m3/hod). Pri nižšom výkone podstatne klesá aj výkon vysávača.

Poloautomatické vysávače

Poloautomatické vysávače sa na rozdiel od ručných pohybujú po dne samostatne. Väčšinou vysáva tento typ len dno bazéna, ale existujú vysávače chopné povysávať aj steny. Rovnako ako ručné, aj poloautomatické vysávače na čistenie bazéna využívajú filtráci bazéna. Preto je dôležité zistiť aký výkon bazénovej filtrácie potrebuje vysávač pre svoj chod.

Nezávislé vysávače

Na rozdiel od ručných a poloautomatických stačí nezávislé bazénové vysávače len vložiť do vody a zapnúť. Automatické bazénové vysávače dokážu udržať bazén čistý aj keď odcestujete na dovolenku. Zároveň pracujú úplne nezávisle od bazénovej filtrácie. Tie najlepšie disponujú aj diaľkovým ovládaním, ktorým viete bazénový vysávaču "ukázať" nečistotu.