Sauny Viking

Sauny Viking

Vo VWD, s.r.o. neustále hľadáme rôzne prevedenia a kombinácie sáun a druhov saunovania. Vďaka našim bohatým skúsenostiam vám dokážeme vytvoriť akúkoľvek saunu podľa vašich požiadaviek, potrieb a snov. Poslaním značky Viking nie je len predaj, ale aj nikdy nekončiaca starostlivosť o klienta. Hlavným cieľom VWD, s.r.o. je byť zákazníkom k dispozícii kedykoľvek a s celým našim tímom od projektantov, cez dizajnérov a technické zabezpečenie, až po servisné oddelenie a stavebné tímy. 

Viking logo

Suché sauny

Suché sauny

Prínos suchej fínskej sauny pre vašu imunitu je v pravidelnom saunovaní. Dovoľte aby sme vám uľahčili cestu do sauny, tým že po spoločnej konzultácii, bude prevedenie vašej sauny nadštandardne príjemné. Luxusné obklady stien sáun z driev ako céder, hemlock, abachi, severský smrek, borovica, osika, jaseň či termo jaseň, termo osika, termo borovica a ich vhodná kombinácia so saunovými lavicami doslova vykúzlia tú najpríjemnejšiu atmosféru, doladenú osvetlením a saunovými pecami, ktoré spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu saunovania až do dokonalosti.

Infrasauny

Jedným zo základov zdravého tela, svalstva, úponov a šliach je pravidelné používanie infrasauny. Kvalita jej prínosu je spojená s kvalitnou infračervenou technológiou ako sú infražiariče, kryštálové žiariče, magnéziové žiariče, celoplošné žiariče a kvalitných riadiacich jednotiek, umožňujúcich reguláciu intenzity jednotlivých zón v infrasaune nezávisle od seba. Radi vám pomôžeme s profesionálnym zostavením vysoko kvalitnej infrakabíny, ktorá splní všetky vaše požiadavky na to najkvalitnejšie saunovanie v infrasaune.

Infrasauny

Parné sauny

Parné sauny

Parné sauny Viking sú zacielené na potešenie z ich použitia. Pary je vytváraná v tých najkvalitnejších vyvíjačoch od renomovaných výrobcov, ktoré zabezpečujú dokonale presné množstvo a intenzitu pary počas celého priebehu saunovania. Nezabúdame ani na nadmieru dôležitý cyklus výmeny vzduchu, prípadne pridávanie vonných esencií, ktoré výrazne pomáhajú prečistiť horné aj dolné dýchacie cesty a umocniť zážitok z parnej sauny. Samozrejme, že ponuka parných sáun Viking zahŕňa množsto rôznych druhov saunových sedení a ležadiel či už s vyhrievaním alebo bez neho. Každá parná sauna Viking je jedinečná a preto je veľmi dôležité starostlivo si vybrať ten správny vnútorný povrch vzhľadom na pocity, ktoré v nej chcete dlhodobo prežívať.

Bio sauny

Bio sauna, alebo inak povedané sanárium je veľmi obľúbená alternatíva pre každého, kto hľadá kombináciu parnej sauny a suchej fínskej sauny. Pri teplotách cca. 55° a vlhkosti cca. 55% umožňuje saunovanie i ľudom, ktorým zdravotný stav nedovoľuje užívať si chvíle v suchej alebo parnej saune. Parametre je samozrejme možné riadiacou jednotkou sauny nastaviteľné podľa potreby. Bio sauna Viking je vhodná pre všetky vekové kategórie a vytvára pocit klímy ako v pralese. Bio sauna je v podstate suchá fínska sauna s pecou a riadením a so zásobníkom vody, ktorú mení na požadovanú vlhkosť vo forme vodnej pary.

Bio sauny

Tepidárium

Tepidárium

Teplý kúpeľ, tepidárium, je druh relaxačného saunovania, poskytujúci pocit sálavého tepla zo stien a podlahy. Zväčša je súčasťou verejných wellness zariadení, kde poskytuje ideálnu formu relaxu vďaka príjemnému prostrediu a tichej atmosfére. Najčastejšie je tepidárium riešené keramickým obkladom stien a ležadiel architektonicky navrhnutým pre potešenie tela i duše saunujúceho.

Bylinkové sauny

Bylinková sauna, aromaterapia, je ďalším druhom saunovania od spoločnosti Viking na základe medicíny, kde aplikáciou silíc a éterických olejov liečia rozličné ochorenia. Je to v podstate vdychovanie čiže inhalácia rôznych vôní. Prvý pachový vnem vyvoláva v mozgu reakcie a následne i hojace procesy. V bylinkovej saune Viking si môžete nastaviť teplotu v rozmedzí 40 a 55°C, vĎaka čomu nedochádza tu k prehriatiu organizmu tak, ako v suchej fínskej saune. Uvoľňujú a odstraňujú sa škodlivé látky z organizmu a prečisťujú sa dýchacie cesty. Vyhotovenie kabíny bylinkovej sauny je väčšinou z dreva ako je céder, hemlock, severský smrek, severská borovica.

Bylinkové sauny

Exteriérové sauny

Exteriérové sauny

VWD, s.r.o. kladie veľký dôraz na vývoj a výrobu exteriérových sáun. V dnešnej dobe sa exteriérová sauna stáva spolu s bazénom štandardom v záhradách rodinných domov. Snahou VWD, s.r.o. je túto zdraviu prospešnú miestnosť premeniť na dokonalý dizajnový kúsok, ušitý na mieru každej záhrade. Súčasťou exteriérovej sauny je často nie len miesto na oddych, ale aj vonkajší ochladzovací bazén. Je pre nás výzvou vytvoriť z vonkajšej exteriérovej sauny nie len pýchu vašej záhrady ale aj celého vášho domu.

Zrubové sauny

Zrubové sauny Viking sú saunové kabíny vyrobené z masívneho dreva. Zväčša sa jedná o exteriérové prevedenia sáun, kde je potreba dokonale zapadnúť do okolitej architektúry vašej záhrady. Ich súčasťou spravidla býva i miestnosť na odpočívanie medzi saunovými cyklami, prípadne aj ochladzovací bazén.

Zrubové sauny

Soľné sauny

Soľné sauny

Soľná sauna Vikink je vo svojej  podstate suchá sauna, ktorej steny tvoria panely s himalájskej soli. Soľná stena je väčšinou podsvietená, vďaka čomu vzniká výrazný emotívny a vizuálny vnem. Prirodzeným prúdením horúceho vzduchu, prichádza k jemnej inhalácii čiastočiek soli a k veľmi pozitívnym vplyvom na váš organizmus.